MANDRAGE - SKUPINA ROKU

Mandrage

Nejlepší skupinou loňského roku se stali Mandrage. Rozhodli o tom v živém hlasování akademici na slavnostním předávání hudebních cen Anděl 2011 v Incheba Aréně v Praze.

Aktuálně poslední deska této hudební formace  s názvem Moje krevní skupina je nabitá hity a singl Šrouby a matice v současné době opanuje všechny žebříčky poslechovosti, ostatně kapele přinesl i druhou andělskou nominaci, a to za Skladbu roku.

Mandrage momentálně můžete zastihnout na velmi úspěšném turné Moje krevní skupina. Více o turné na www.mandrage.cz

MANDRAGE VYRÁŽÍ NA TOUR MOJE KREVNÍ SKUPINA

Mezi nejočekávanější kulturní události tohoto jara bude bezesporu patřit turné plzeňské kapely Mandrage. Držitelé nominací v kategoriích Kapela rokuSkladba rokuCenách Anděl 2011 plánují návštěvu 18 měst v České republice a na Slovensku.

Mandrage představí všechny skladby z nové desky „Moje krevní skupina“, momentálně jednoho z nejprodávanějších českých alb. To obsahuje loňský hit „Františkovy lázně“, již zmiňovanou nejúspěšnější skladbu „Šrouby a matice“, která se v oficiální hitparádě IFPI déle jak měsíc drží nepřetržitě na prvním místě a kapele přinesla jednu z Andělských nominací, nebo skladbu „Mechanik“, na kterou kluci momentálně připravují další videoklip. „Naše fanoušky nepřipravíme ani o písničky Hledá se žena, Kapky proti slzám, nebo Už mě víckrát neuvidíš ze starších desek,“ ujišťuje zpěvák Víťa Starý.

Právě mezi jednotlivými deskami je nejvíce cítit, jak se Mandrage posouvají a inovativní přístup ve své tvorbě hodlá tato plzeňská kapela představit i během svého turné. „Chceme, aby návštěvníci turné odcházeli z akcí s pocitem, že dostali mnohem více, než bývá na koncertech v Čechách zvykem,“ naznačuje bubeník Matyáš Vorda. O tom, že půjde o tak trochu jiné turné vypovídá i fakt, že namísto předkapely vyráží na turné s Mandrage DJ Friky, jeden z předních českých video DJ´s.

Turné Moje krevní skupina, které startuje 2. března, bude mít i benefiční podtext, neboť Mandrage převzali štafetu od Báry Basikovéstali se pro tento rok novou tváří kampaně sdružení Art For Life, které bojuje proti AIDS a varuje před ním veřejnost„K tématu máme blízko, ostatně písnička Diplomat z desky Moje krevní skupina je právě o HIV,“ říká kytarista Bolan. Součástí dvouměsíční koncertní šňůry bude i koncert v pražské Lucerně, kde 12. dubna Mandrage novou „krvavou“ desku pokřtí.

RYBIČKY 48 VYRÁŽEJÍ NA NAVOSTRO TOUR

Česká pop-punková jednička vyráží na jarní turné s břitkým názvem NAVOSTRO TOUR. Jako hosty si přizvala bigbeatového matadora Doktora P.P., rockovou princeznu Báru Zemanovou a slovenskou Smolu a Hrušky.

Rybičky 48 svým českým i slovenským fanouškům mimo jiné představí i nové skladby z nedávno vydaného alba s kontroverzním názvem Deska roku. V rámci NAVOSTRO TOUR navštíví kapely dvacet českých a slovenských koncertních štací.

Rybičky 48 si za poslední roky zmnohonásobily počet svých fanoušků. Málokterá česká kapela se může chlubit tak silnou základnou na sociální síti, jako právě Rybičky 48. Své turné Rybičky 48 zahajují 18. února v Mladé Boleslavi a končí 28. dubna ve slovenské Čadci. Ve slovenských městech odehrají Rybičky 48 celou třetinu svého turné, neboť poptávka po této kapele na Slovensku evidentně stoupá.

 

SKUPINA MANDRAGE VYDALA DESKU - MOJE KREVNÍ SKUPINA

MOJE KREVNÍ SKUPINA

Plzeňská skupina Mandrage vydala svoje třetí řadové album nazvané Moje krevní skupina. CD s netradičním 3D bookletem obsahuje dvanáct písní, mezi kterými nechybí megahity Františkovy Lázně a Šrouby a Matice. Obě tyto písně se objevily na předních příčkách oficiálních žebříčků IFPI. Samotná deska ihned po svém vydání obsadila 8. místo žebříčku prodejnosti. Mandrage zvítězili v Cenách TV Óčko a stali se Nejlepší rockovou kapelou za rok 2011.

Zdá se, že popularita Mandrage nezadržitelně stoupá. Fanoušci této plzeňské čtveřice se mohou těšit na turné k nové desce, které bude odstartováno na jaře 2012.

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 > >>