FESTIVAL NATRUC OBDAROVAL DĚTI Z DĚTSKÉHO DOMOVA

Vyprodaný Kolínský festival Natruc se letos opravdu vyvedl nejen účinkujícím a pořadatelům, ale pomohl i dětem z dětského domova Býchory. Ty se mohou nyní těšit z nového poníka.
Festival podporuje hiporehabilitaci už 5 let.“ Tato léčebná metoda je časově a finančně velmi náročná. Dotace, finanční sbírky a dary jsou hlavním příjmem pro samotnou realizaci hiporehabilitace. Zakladatelem a realizátorem tohoto projektu je spoluorganizátor festivalu Natruc Aleš Barry Bureš. Tímto se tedy vysvětluje,  proč festival podporuje právě tuto aktivitu“ uvádí organizátor akce Martin Řehoř.

Alfréd von Natruc

Letošní ročník je pro děti z dětského domova opravdu štědrý. Kromě ročního hříbátka poníka, který je pojmenován jak jinak než Alfréd von Natruc, získaly Býchory z výtěžku Natrucu i finance pro stavbu hipo-relaxační místnosti se šatnou, výběhu na lonžování koní, domečku pro Natruce a přístřešku pro 2 rakouské koně Haflingy.
Býchory pečují o děti, které v důsledku své často nepříliš vydařené minulosti (děti zneužívané, týrané, či jinak sociálně znevýhodněné) potřebují aktivizaci, motivaci a lásku. „Hiporehabilitace je léčebná metoda, která pomáhá týraným a zneužívaným dětem. Rovněž pomáhá klientům s postižením mozku a pohybového ústrojí. Dětem pomáhají nejen koně, ale i další zvířata jako jsou oslík, ovce, kozy, psi a další domácí zvířata, ale samozřejmě i odborný tým hipologů, terapeutů a speciálních pedagogů. Jsme rádi, že děláme festival, na který jezdí každoročně tisíce lidí z celé republiky a každý z návštěvníků Natrucu je spolu s námi součástí jednoho velkého týmu, který pomáhá dobré věci,“ dodává Řehoř. Slavnostní předání poníka proběhne 10. října v Ekocentru Horka u Ovčár. Těšit se můžete i na hudební program.
V návaznosti na úspěch letošního ročníku, kdy byl festival vyprodaný, se organizátoři rozhodli uvolnit s předstihem 200 lístků na příští rok za symbolických 200 korun. Pokud chcete být mezi prvními, kdo budou mít v ruce lístek a i dobrý pocit, že tak pomáháte dobré věci, můžete si jej zakoupit od 15. září na http://www.fanonline.cz
V tuto chvíli organizátoři zatím neodtajnili žádná hudební jména, která poctí festival v příštím roce, a přípravy teprve začínají, už teď je ale jisté, že s odmítáním ze strany hudebníků nebudou mít problém. Akce je nejen spojena s podporou dobré věci, ale kapely se sem rádi vrací i kvůli nádhernému areálu, který festival nabízí.
„Na Natruc na Kmochově ostrově se vždycky moc rádi vracíme, protože je to, v záplavě všemožných luk a letišť ostatních festivalů, příjemná destinační změna. Krásný prostředí amfiteátru i jeho okolí, čisto a skvělí lidi. Festival s dlouhou tradicí, který je, podle mě, jeden z těch opravdu hodně zásadních s rok od roku zajímavějším a odvážnějším line-upem. A to velmi cením,“ říká Matyáš Vorda bubeníka kapely Mandrage.

A prostředí festivalu udělalo obrovský dojem i na Voxela, stoupající hvězdu, která hrála na festivalu poprvé: „Na hraní na festivalu vzpomínám moc rád, spojily se totiž všechny důležité faktory – úžasná atmosféra, odezva lidí a také krásný areál, který jen podtrhl skvělé vyznění celé akce. Doufám, že budu moci vystoupit i na některém z dalších ročníku tohoto kultovního festivalu!“

VYPRODANÝ FESTIVAL NATRUC

FESTIVAL NATRUC

Děkujeme všem kdo se podíleli na 17. ročníku festivalu Natruc! Děkujeme kapelám, za skvělé výkony!
Děkujeme Vyšší moci za skvělé počasí!
A hlavně děkujeme vám, festivalovým návštěvníkům, a to nejen za to, že jste zlomili návštěvnický rekord a v podstatě vyprodali Kmochův ostrov, ale především za to, že jste opět vytvořili tu nezaměnitelnou Natruc atmosféru a dali naší práci smysl.
Moc si toho vážíme!!!

FESTIVAL NATRUC

Festival Natruc, který se letos koná už 2. srpna na Kmochově ostrově v Kolíně, nabídne žánrově pestrý program zahrnující vystoupení pop rockové skupiny Chinaski, legendárního zpěváka a kytaristy Vladimíra Mišíka i kontroverzní cenami ověnčené kapely Hentai Corporation. Pořadatelé 17. ročníku festivalu opět připravují tři pódia, na kterých se představí přes tři desítky interpretů.

chinaski-header

Návštěvníci se mohou těšit na známé kapely Chinaski, Mandrage, Wohnout, Rybičky 48, Sto zvířat nebo na legendu Vladimíra Mišíka & Etc.

„Dorazí i nejdivočejší česká kapela oceněná hudebními cenami Žebřík za Videoklip roku k písni Equilibristic Brides, v němž zpěváka Hentai Corporation Radka Škarohlída pronásledují nazí bobři,“ vypichuje z programu kontroverzní kapelu dramaturg festivalu Martin Řehoř. Cenami ověnčená je i kapela Mandrage, která se stala Skupinou roku v Cenách TV Óčko i v anketě Žebřík. Skupina Doctor Victor je druhou nejlepší světovou kapelou podle soutěže Global Battle of the Bands, jejíž finále proběhlo v Thajsku.

Na Kmochově ostrově letos vystoupí také raper Ektor, kapely Imodium, Zakázaný ovoce, Super Tuzex Bros či A Banquet, písničkáři Voxel, Pekař a mnozí další.

Natruc letos přivítá kromě výběru toho nejlepšího z české a slovenské scény i britské duo Killaflaw, na tomto projektu se podílel i bubeník světoznámé kapely Pendulum. „Vůbec poprvé v Kolíně vystoupí kapela, která má za sebou účast i na největším festivale na světě, legendárním Glastounbury,“ dodává Martin Řehoř.

Návštěvníci Natrucu se letos mohou těšit na velmi zajímavé interprety ze zahraničí. Z Velké Británie dorazí kapela China Shop Bull, která svou tvorbu definuje jako živý mix ska rave a drum and bass. Ostrovní kritici dokonce napsali o této kapele: „Pokud vás nedokáže China Shop Bull roztančit, nezasloužíte si nohy.“

Program doplňují zahraniční hosté ze Slovenska, punkrocková legenda Konflikt, nebo nejlepší slovenský ska-punk v podání kapely Smola a Hrušky.

Znám je již kompletní seznam více než třiceti účinkujících, který pořadatelé odhalili na www.natruc.eu.

MANDRAGE VYRÁŽEJÍ NA TURNÉ SILUETY

Skupina Mandrage vyrazí v průběhu března a dubna propagovat svou aktuální nahrávku SILUETY na koncertní turné. "Siluety Tour 2014" bude zahrnovat celkem patnáct zastávek, poprvé se formace představí 1. března ve své domovské Plzni. Poslední představení je na programu 19. dubna v Jindřichově Hradci.Kromě hudební složky slibují pánové svým příznivcům také propracovaný vizuální zážitek, chystají totiž velkolepou show."Půjde-li všechno podle plánu, můžete si začít představovat jednu z největších show v České republice. Snažíme se ještě víc dotáhnout naše světelné a zvukové možnosti," sdělila skupina před časem serveru koule.cz. Přípravy turné údajně začaly již krátce po listopadovém vydání alba "Siluety".Mandrage se dlouhodobě těší vysoké oblibě tuzemských rádií, po úspěchu prvních dvou singlů "Na dlani" a "Siluety" tedy do domácího éteru nedávno poslali již třetí singlový pozdrav ze zmiňované nahrávky. Stala se jím skladba "Tanči, dokud můžeš", která se pokusí napodobit hitparádové výsledky obou předchůdců. Ti ve své době dosáhli na umístění mezi trojicí nejhranějších domácích skladeb v našich rádiích, pilot se dokonce vyšplhal až na samotný vrchol tohoto žebříčku.Přehled koncertů "Siluety Tour 2014":
01.03. - Plzeň, KD Peklo
04.03. - Olomouc, S-cube
05.03. - Brno, Fléda
06.03. - Bratislava, Babylon
13.03. - České Budějovice, ArtIgy
14.03. - Pardubice, KD Hronovická
21.03. - Benešov, KD Karlov
27.03. - Ostrava, Garage
28.03. - Zlín, Masters Of Rock Café
29.03. - Krnov, Kofola MC
04.04. - Praha, SaSaZu
05.04. - Jablonec nad Nisou, Eurocentrum
12.04. - Kadaň – KZ Orfeum
18.04. - Šumperk, KD
19.04. - Jindřichův Hradec, KC Jitka

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 > >>